43
000591425003999054-566031-1917119223
DLP Çözümleri

DLP Çözümleri

Kurumunuz için sunabileceğimiz DLP Çözümlerimiz.

Genel Özellikler
Teknik Spesifikasyonlar
Markalar ve Modeller

Genel Özellikler

DLP teknolojisi verinin kaynağı ile ilgilenir. Özel kullanıcılar için ekstra yetkiler tanımlanabilmesine karşın genel olarak bilgi koruma mantığı aynıdır. Hatta bazı ürünlerde güvenilir kullanı­cı tanımı bulunmaz.

Merkezi olarak yönetilen DLP sistemi, önceden tanımlanmış kaynakları koruma altına alır. Korunan kaynaklar üzerinde yapılan tüm işlemler raporlanır ve kaynağın güvenlik gözü ile izlen­mesine imkân sağlanır.

DLP ürünlerinin tamamı giriş/çıkış aygıtlarının denetimini yapabilir. Değerli verinin uygulamalar üzerinden (email, webmail, IM, P2P, Skype), ağ sistemleri üzerinden (wi-fi, blu-etooth, http(s), ftp), fiziksel aygıtlar üzerinden (yazıcılar, usb hafızalar, faks, cd/dvd) başka sistemlere gönderilmesini engeller.

DLP veriyi korumaya yönelik geliştirildiği için hack edilmiş, Truva atı bulaşmış, güvenlik zaafı bulunan veya hatalı konfigüre edilmiş bilgisayarlardan veri çalınmasını engeller. Bazı DLP ürünleri için kullanıcının nerede olduğu önemli değildir. Taşınabilir bilgisayarlar şirket ağında değilken bile agent mi­marisi sayesinde koruma kalkanını her zaman çalıştırabilir. DLP ürünleri sunucu sistemlerinde, istemcilerde, taşınabilir bilgisayarlarda, Blackberry gibi avuçiçi bilgisayarlarda çalış­tırılabilir. Tüm DLP sistemi dağıtık ortamlarda olmasına rağ­men merkezi olarak yönetilebilir ve raporlanabilir. DLP ürünleri değişik biçimlerde bulunan kaynakları koruyabilir. fiifrelenmiş dosyalar, klasörler, bilgi bankaları, sıkıştırılmış dosyalar koruma altına alınabilir.

Teknik Spesifikasyonlar


McAfeeForcepoint Security
Resim Model Adı Detaylar
McAfee Endpoint Encryption
Forcepoint DLP Çözümleri
Endpoint Protector by Cososys